Badania wytrzymałościowe – na czym polegają?

Badania wytrzymałościowe

Szukasz profesjonalnego laboratorium zajmującego się badaniami wytrzymałościowymi połączeń spajanych, a także wyrobów hutniczych z metali oraz ich stopów? Zależy Ci na czasie i chcesz zlecić kompleksowe badania mechaniczne dostarczonych próbek? Sprawdź ofertę firmy Tenslab, która zapewnia wysoką jakość usług potwierdzoną akredytacją Polskiego Centrum Akredytacji (PCA) nr AB 1700 na zgodność z PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02. Dowiedz się więcej, o ofercie i zakresie badań w laboratorium.

Jakie badania wytrzymałościowe przeprowadza Tenslab?

W ramach usług badawczych dla przemysłu i prowadzonej działalności laboratorium oferuje przeprowadzenie badań mechanicznych próbek, a także badań do kwalifikowania technologii spawania oraz spawaczy do egzaminu. W Tenslab można przeprowadzić także zmianę klasyfikacji oraz sprawdzenie zgodności z atestem. Laboratorium korzysta z własnych działów obróbki mechanicznej próbek. Dzięki temu zlecenia mogą być realizowane w bardzo krótkim czasie.

Firma Tenslab przeprowadza badania w swoim laboratorium wytrzymałościowym, do których wykorzystuje takie techniki jak:

 • statyczna próba rozciągania w celu określenia wytrzymałości,
 • próba łamania, gdzie określa się jakość przetopu w połączeniach spawanych,
 • próba udarności w temperaturze otoczenia, a także obniżonej do -60 oC oraz w temperaturze ciekłego azotu (-196 oC),
 • próba zginania metali, którą wykonuje się trójpunktowym trzpieniem gnącym oraz szczególnie polecane dla próbek ze stopów aluminium, zginanie metodą rolki zginającej,
 • pomiary twardości metodami Vickersa, Rockwella i Brinella,
 • badanie zawartości ferrytu w próbce,
 • badania metalograficzne,
 • badanie składu substancji.

Dlaczego warto zaufać laboratorium Tenslab

Działalność firmy i badania uznane są przez takie towarzystwa i jednostki jak: TÜV Nord i TÜV Rheinland, BV, RINA, PRS, TDT, UDT, DNV. LR oraz ABS. Badania prowadzone są na podstawie wymaganych norm. Laboratorium Tenslab jest jednostką godną zaufania, ponieważ jego działalność jest poddawana systematycznym kontrolom jakości usług. Ofertę laboratorium wytrzymałościowego Tenslab warto wybrać także do badań ceramiki oraz tworzyw sztucznych. Wysokiej klasy specjaliści i pracownicy firmy, dołożą wszelkich starań, aby przebadać próbki wnikliwie i dokładnie. Wytrzymałościowe metody badań, dają niewątpliwie szeroki zakres wiedzy o materiałach i wyrobach. Wszystkie badania są wykonywane przy pomocy niezwykle dokładnej aparatury pomiarowej oraz z zastosowaniem innych nowoczesnych urządzeń.

Tenslab przeprowadza także badania makroskopowe i mikroskopowe, badania podatności na korozję oraz analizę składu chemicznego próbki, metodą OES stacjonarnym lub mobilnym spektrometrem. Oferta laboratorium ma jeszcze większy zakres i umożliwia przeprowadzenie badań takich jak między innymi:

 • badania po prostowaniu płomieniowym zgodne z PN-EN 1090-2,
 • badania geometryczne otworów zgodne z PN-EN 1090-2,
 • badania przydatności cięcia termicznego zgodne z PN-EN 1090-2.
 • badania chropowatość powierzchni,
 • badania obróbki cieplnej,
 • badania nieniszczące.

Laboratorium Tenslab to laboratorium wytrzymałościowe i wzorcujące, które poprzez swój dynamiczny rozwój, stale podnosi swoje standardy i kwalifikacje. Cechuje fachowe podejście do każdego zlecenia i pełen profesjonalizm usług. Więcej szczegółów o cenniku i terminach badań można uzyskać poprzez kontakt telefoniczny lub mailowy, gdzie można składać zapytania ofertowe. Można wypełnić także formularz kontaktowy na stronie Tenslab.pl. Szczegółowe warunki współpracy warto omówić w czasie osobistej wizyty w głównej siedzibie firmy Tenslab, która mieści się w Gdańsku przy ulicy Śnieżnej 5.Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *