Osuszanie budynku po zalaniu

Czym jest osuszanie budynku po zalaniu? O procesie, sprzęcie, kosztach, objawach i co się z tym wiąże opowiada ten artykuł. Jest to niezbędna część odzyskiwania każdego uszkodzonego przez powódź budynku. Poniżej przedstawiamy kilka głównych etapów. Dodatkowo poznasz terminologię używaną do opisania tego procesu. W końcu prawdopodobnie zastanawiasz się, czy potrzebujesz go po tym, jak Twój budynek został zalany.

Ten artykuł jest wynikiem naszej współpracy z pmtbud.pl

Proces

Jednym z najważniejszych aspektów procesu odzyskiwania powodzi jest osuszanie. Ważne jest, aby osuszyć budynek tak szybko, jak to możliwe, zwłaszcza w miejscach, gdzie wciąż stoi woda. Osuszacze działają poprzez wciąganie pozostałego wilgotnego powietrza i jego schładzanie. Zebrana w powietrzu para wodna jest przekształcana z powrotem w wodę, a powstała wilgoć jest następnie wykorzystywana do usuwania. Proces ten jest niezbędny do ochrony wszystkich materiałów w domu przed szkodliwym wpływem nadmiernej wilgoci, szczególnie w przypadku bardziej miękkich powierzchni.

Proces osuszania budynku jest ważny z wielu powodów. Dokładny proces osuszania zapobiega wtórnym uszkodzeniom i rozwojowi pleśni. Oznacza to, że budynek jest bardziej prawdopodobne, aby być suche i mniej podatne na wzrost pleśni niż to było przed zalaniem. Kolejną korzyścią z osuszania jest to, że jest ono istotną częścią procesu oczyszczania po powodzi. Dokładny proces suszenia zapobiega również rozwojowi pleśni, która może zniszczyć strukturę budynku.

Sprzęt

Wstępne kroki odzyskiwania powodzi obejmują usunięcie mokrych dywanów i stojącej wody oraz włączenie ogrzewania. Otwarcie okien i otworów wentylacyjnych również zapewni dobrą wentylację. Oprócz systemu grzewczego mogą być potrzebne osuszacze powietrza, aby zmniejszyć wilgotność względną w budynku. Użycie tych urządzeń jest tymczasowe, ale pomoże dotkniętemu obszarowi wrócić do normalności. Pomogą one również w szybszym wysuszeniu obszaru.

Po zalaniu ważne jest, aby zapewnić całkowite wysuszenie budynku tak szybko, jak to możliwe. Wysoka wilgotność może spowodować rozwój pleśni i pogorszenie zawartości budynku. Osuszacze pozwolą na szybsze i dokładniejsze osuszenie budynku, unikając długotrwałych szkód, takich jak zapachy, plamy i uporczywy rozwój pleśni. Zarówno modele sprężarkowe, jak i sorpcyjne są dostępne za pośrednictwem Allied Rental Company. Niezależnie od rodzaju, oba typy okazały się przydatne w różnych branżach.

Koszty

Całkowity koszt przywrócenia szkód wodnych zależy od wielu czynników. Ilość wody, która zalała dom jest różna, ale może wynosić od 4 do 8 dolarów za stopę kwadratową. Ilość wody określi, ile sprzętu jest potrzebne i jak długo potrwa odbudowa. Na przykład, normalny korytarz może wymagać dwóch do trzech urządzeń do przemieszczania powietrza i jednego osuszacza przez 48 do 72 godzin. Każda jednostka może kosztować do osiemdziesięciu dolarów za dzień, ale mogą być potrzebne droższe jednostki. Koszt prac renowacyjnych po zalaniu może być wysoki, i może chcesz rozważyć wynajęcie profesjonalnego wykonawcy renowacji szkód wodnych.

Jeśli doświadczyłeś zalania, będziesz musiał mieć obszar osuszony szybko. Osuszanie jest niezbędne, aby zapobiec rozwojowi pleśni w dotkniętych obszarach. Jeśli masz podłogi z twardego drewna, proces ich wymiany zajmie mniej czasu. Jeśli jednak masz dywany, ich wymiana może być kosztowna. Koszty osuszania po zalaniu mogą zależeć od rodzaju podłogi i wielkości pomieszczenia. W przypadku dużej piwnicy sanityzacja potrwa dłużej niż w przypadku mniejszego pomieszczenia.

Symptomy

Osuszacz powietrza to cenny sprzęt dla powodzian. Zalane pomieszczenia są często wilgotne i szybko może się w nich tworzyć pleśń. Osuszacz usunie ten nadmiar wilgoci, zapobiegając rozwojowi pleśni i usuwając jej zarodniki. Przyspiesza również proces suszenia. Jeśli doświadczyłeś zalania, rozważ inwestycję w osuszacz po rozpoczęciu usuwania zalanych przedmiotów.

Najczęstszym problemem związanym z zalaniem jest nadmiar wilgoci. Wynika to z istnienia pleśni, która jest obecna niemal wszędzie, zarówno aktywna, jak i uśpiona. Narażenie na działanie pleśni może powodować szereg reakcji, w tym podrażnienie skóry, nosa i gardła. Nawet więcej, może wywołać ataki astmy. Nadmierna ekspozycja na pleśń może również wywołać poważne problemy zdrowotne, od ataków astmy po nawracające infekcje skóry.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *