Dlaczego filtracja oleju hydraulicznego to dobry pomysł?

filtracja oleju

Dlaczego filtracja oleju hydraulicznego to dobry pomysł? Z tym pytaniem boryka się wiele osób, zarówno właścicieli firm, jak i również odpowiedzialnych za prawidłowe utrzymanie różnego rodzaju maszyn wykorzystujących olej hydrauliczny. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż zakup nowego oleju hydraulicznego to często spory wydatek. Dlatego też postanowiliśmy przyjrzeć się nieco bliżej kwestii tego, dlaczego warto rozważyć filtrację oleju hydraulicznego.

Oczyszczenie oleju ze szkodliwych frakcji

Olej hydrauliczny używany w różnego rodzaju maszynach z biegiem czasu ulega różnego rodzaju skażeniom, które mogą w znaczący sposób zmniejszyć jego właściwości. Do zanieczyszczeń tego typu możemy zaliczyć między innymi:

  • wodę – dostaje się ona do układu olejowego poprzez między innymi skraplanie pod wpływem temperatury,
  • związki sadzy- powstają one w wyniku między innym przepracowania oleju, czy też zbyt wysokiej temperatury,
  • ciała stałe- zaliczyć możemy do nich na przykład opiłki metali, które mogą trwale uszkodzić elementy mechaniczne,
  • różnego rodzaju skażenia pochodzenia chemicznego,

A to tylko część zanieczyszczeń, które mogą dostać się do oleju hydraulicznego, powodując spadek ego właściwości, co z kolei w skrajnych przypadkach może doprowadzić do uszkodzenia danej maszyny. Rozwiązania tego problemu są dwa, a mianowicie:

  • często kosztowna wymiana oleju hydraulicznego na nowy,
  • znacznie tańsza, ale równie skuteczna filtracja oleju hydraulicznego,

Dlaczego filtrowanie oleju hydraulicznego to dobre rozwiązanie?

Powodów ku temu jest co najmniej kilka. Jednym z nich jest niewątpliwie kwestia finansowa, gdyż mówiąc wprost, filtracja oleju hydraulicznego jest dużo tańsza, niż zakup nowego oleju hydraulicznego. Pamiętajmy jednak, że aby przefiltrowany olej odzyskał swoje właściwości, cała operacja musi być przeprowadzona w odpowiednich warunkach, czego doskonałym przykładem jest firma Olbromski, która ma po pierwsze odpowiedni do tego sprzęt, doświadczoną kadrę oraz doświadczenie potrzebne do prawidłowego przeprowadzenia całej filtracji. W przeciwnym razie może okazać się, że teoretycznie przefiltrowany olej wciąż nie spełnia swojego zadania, co z kolei może realnie przełożyć się na prawidłowe działanie danej maszyny. Ponadto renomowana firma, jaką niewątpliwie jest firma Olbormski, która daje swoim klientom gwarancję na świadczone przez siebie usługi, dzięki czemu nie musimy obawiać się, że przefiltrowany olej nie będzie miał swoich właściwości. Dodatkowym atutem jest tutaj niewątpliwie to, że olej jest poddawany analizie zarówno przed filtracją, jak i po filtracji w celu sprawdzenia jego właściwości.

Podsumowanie

Jak się okazuje, w wielu przypadkach filtracja oleju hydraulicznego może okazać się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, jeżeli zależy nam na z jednej strony na zaoszczędzeniu dosyć sporych sum wydanych na zakup nowego oleju hydraulicznego, z drugiej zaś strony dobrze przefiltrowany olej hydrauliczny może odzyskać swoje fabryczne właściwości. Warunkiem jest jednak przeprowadzenie filtracji w prawidłowy sposób przez profesjonalną firmę specjalizującą się w filtrowaniu olei hydraulicznych. Jeżeli wiec zależy wam na sprawnym działaniu maszyn, które wykorzystują oleje hydrauliczne, to filtracja oleju może okazać się doskonałą wręcz alternatywą w stosunku do kupna nowego oleju.Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *