Podłogi szwedzkie – czym się charakteryzują?

Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze szwedzkiej podłogi. Poniżej wymieniono niektóre cechy szwedzkich pokryć podłogowych. Obejmują one wykończenie olejem z twardym woskiem, zapach i trwałość. Ważne jest jednak, aby wiedzieć, czego można oczekiwać od każdej z nich. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tych cechach i zaletach każdego typu. Pamiętaj również, aby zapytać swojego wykonawcę o wszelkie obawy dotyczące bezpieczeństwa. Gdy masz już wszystkie fakty, możesz rozpocząć swój projekt odnawiania podłóg.

Wykończenia powierzchni

Jeśli rozważasz odnowienie swoich podłóg, powinieneś rozważyć użycie szwedzkich podłóg – wykończeń powierzchni. Te rodzaje podłóg są znane ze swojej jakości i długowieczności. Wielu wykonawców używa szwedzkich podłóg – wykończenia powierzchni w zastosowaniach mieszkalnych i komercyjnych. Absco szwedzki Finish dla Pros jest dwuskładnikowy kwas utwardzony jasne wykończenie, które zapewnia unikalną głębię piękna i trwałości. Produkt ten wysycha w ciągu dwóch godzin i nie wymaga uszczelniacza. Korzyści z szwedzkich wykończeń powierzchni podłogowych są takie, że nadają się do użytku mieszkalnego i komercyjnego o dużym natężeniu ruchu.

Wykończenia utwardzane kwasem są najbardziej trwałą opcją dla szwedzkich podłóg. Te wykończenia są zasadniczo lakierami, które utwardzają się na drewnie za pomocą roztworu kwasu. Nadają się do gładkich podłóg, jak również do egzotycznych drzew. Ale uważaj na wykończenia utwardzane kwasem: zawierają one duże ilości lotnych związków organicznych i mogą trwać do 60 dni, aby w pełni się utwardzić. Z tego powodu najlepiej, aby były one nakładane przez profesjonalistę. I są drogie, więc najlepiej byłoby zatrudnić profesjonalistę do ich zastosowania.

Wykończenia olejowe z twardym woskiem

Jest kilka czynników do rozważenia przy wyborze wykończenia szwedzkiej podłogi. Ten styl wykończenia jest doskonałym wyborem zarówno do zastosowań mieszkalnych, jak i komercyjnych. Produkty olejowe z twardym woskiem łączą wosk i oleje w jeden produkt. Zostały one opracowane w Europie w latach 90. i od tego czasu znalazły zastosowanie jako wykończenia drewna, wykończenia mebli, a nawet półmiski do prezentacji żywności. Są one zazwyczaj wykonane z oleju roślinnego, takich jak olej lniany, który ma mały rozmiar cząsteczki, a zatem może łatwo przeniknąć do komórek drewna.

Jedną z podstawowych korzyści z twardych wykończeń olejowych woskowych jest to, że tworzą one matowe, niskie wykończenie budować, który pozwala na naturalne piękno drewna, aby przejść. Inną zaletą tego wykończenia jest jego właściwości hydrofobowe. Olej z twardym woskiem chroni również drewno przed rozlaniem. Olej z twardym woskiem wymaga tylko jednej aplikacji, aby zapewnić ochronę, dzięki czemu konserwacja jest prosta. Pojedyncza warstwa oleju z twardym woskiem ułatwi naprawę zarysowań i wytartych miejsc. Proces polerowania może stworzyć spójny wygląd.

Silny zapach

Nie ma co do tego wątpliwości: Szwedzka podłoga ma silny zapach. Szwedzkie wykończenie to utwardzana kwasem powłoka, która szybko schnie i bardzo łatwo się zgina. Minusem tego wykończenia jest wysoka zawartość LZO i potrzeba profesjonalisty do jego zastosowania. To wykończenie jest również bardzo drogie, więc będziesz chciał zatrudnić profesjonalistę. Na szczęście można znaleźć jeden w Berlin Flooring.

To wykończenie jest toksyczne i często jest zabronione przez prawo w wielu stanach. Linia Monocoat jest zdrowszą alternatywą, ale powinieneś być świadomy zapachu. Kilka produktów zawiera rozpuszczalnik, który może być szkodliwy dla środowiska. Szwedzka podłoga ma szczególnie silny zapach, więc upewnij się, że unikniesz go, jeśli to możliwe. Jeśli nie możesz uniknąć zapachu, rozważ inne opcje. Węgiel aktywowany to kolejny skuteczny naturalny środek na zapach poliuretanu. Umieść go w talerzach na świeżo wykończonych podłogach i pozostaw na kilka dni. Jeśli zapach utrzymuje się, wymień węgiel aktywny co kilka dni.

Trwałość

Jeśli rozważasz umieszczenie nowej podłogi drewnianej w swoim domu, możesz zastanawiać się nad trwałością szwedzkiej podłogi. Cóż, ten rodzaj podłogi jest dobrym wyborem z wielu powodów, w tym jego naturalnego piękna, trwałości i ceny. Oprócz tych korzyści, szwedzka podłoga ma również naturalne epoksydowe wykończenie, co oznacza, że nie wymaga woskowania lub polerowania. Jednak wymaga sporadycznego czyszczenia, co najlepiej zrobić z mieszaniną wody i octu.

Trwałość szwedzkiej podłogi zależy od użytego drewna. Ponieważ drewno ma tendencję do pękania i rozszczepiania się, najlepiej stosować je do podłóg, które są odporne na szeroki zakres naprężeń. Mimo to szwedzkie przepisy budowlane wymagają, aby wszystkie podłogi spełniały określone normy wytrzymałości. Ponadto szwedzkie przepisy budowlane wymieniają wartości wytrzymałościowe różnych gatunków drewna, w tym dębu, klonu i buku. Na przykład, wytrzymałość na rozciąganie jest ogólnie wysoka w kierunku słojów, podczas gdy spada do jednej trzeciej wartości, gdy jest mierzona w poprzek słojów.

Wpływ na środowisko

Dawno temu szwedzka firma podłogowa zleciła badanie mające na celu ocenę wpływu na środowisko jej nowego systemu Superfloor ™ i podobnej posadzki epoksydowej. W badaniu porównano oba systemy posadzkowe w oparciu o trzy kategorie wpływu na środowisko: potencjalne globalne ocieplenie, zakwaszenie i eutrofizacja. Chociaż oba produkty mają podobny wpływ na środowisko, to jednak znacznie się od siebie różnią. Oczekuje się, że badanie dostarczy więcej informacji na temat przyszłego wpływu szwedzkiej podłogi i innych produktów podłogowych.

Szwedzki Instytut Badań Środowiskowych IVL przeprowadził badanie w celu porównania wpływu szwedzkiej podłogi i innych materiałów podłogowych na środowisko. Przyjrzano się cyklowi życia trzech materiałów podłogowych, porównując je obok siebie, aby dowiedzieć się, który z nich był bardziej przyjazny dla środowiska. Skupiono się na holistycznej relacji pomiędzy społeczeństwem, biznesem i środowiskiem. W tym przypadku okazało się, że odnawianie podłóg jest bardziej przyjazne dla środowiska niż ich wymiana, a podłoga z litego drewna była najbardziej ekologiczną opcją.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *