Korzyści z mieszkania w drewnianym domu przez cały rok

Jeśli szukasz domu, który sprawi, że poczujesz się przytulnie, drewniany dom jest idealną opcją. Nie tylko dodają one rustykalnego charakteru do otoczenia, ale także pomagają ograniczyć emisję CO2. Pokochasz spędzanie czasu w domku bez wysokich cen nowoczesnego domu. W tym artykule dowiesz się więcej o tych właściwościach i jak mogą one przynieść Ci korzyści.

Ten artykuł jest owocem współpracy naszej redakcji z portalem internetowym remontujedom.pl

Kabiny z drewna mają rustykalny urok

Kabiny z drewna są popularnymi domami wakacyjnymi z ich chropowatym urokiem i mogą być używane przez cały rok. Są one zazwyczaj zlokalizowane w lesie lub w pobliżu jeziora i mają wnętrza, które tworzą przytulną atmosferę. Wiele kabin z bali posiada kominek opalany drewnem i luksusową wannę. Jest nawet kilka nowoczesnych udogodnień, takich jak WiFi i w pełni wyposażona kuchnia. Niektóre mają nawet huśtawkę na werandzie.

Otwarty salon jest wygodny i przyjazny, a goście mogą cieszyć się oglądaniem filmów na telewizorze z płaskim ekranem. Goście mogą przenocować na wygodnej sofie, która jest wyposażona w luksusową pościel i jest otwarta na kuchnię. Wnętrze z bali jest urządzone w stylu rustykalnym, a umeblowanie dopełnia całości. Piec opalany drewnem i telewizor z płaskim ekranem dodają nowoczesności.

Wiele domków z bali zostało zastąpionych nowoczesnymi budynkami, ale ich rustykalny urok pozostał. Rozejrzyj się po swojej okolicy, aby znaleźć przykłady tych struktur i technik, których użyli do ich zbudowania. Place zabaw mogą mieć drewniane urządzenia zabawowe, a nowoczesne drewniane domy mogą zawierać zazębiające się cegły. Podążając za tymi prostymi wskazówkami, możesz stworzyć swoją własną chatę z bali ze wszystkimi wygodami domu.

Kabina z bali jest świetnym miejscem na wakacje lub życie przez cały rok. Drewniany dom daje poczucie rustykalnego uroku i jest zarówno atrakcyjny, jak i niedrogi. Ceny będą zależeć od jego wielkości, ale mały domek może kosztować tak mało jak 9000 dolarów, podczas gdy dwupiętrowy log-cabin może kosztować do 50 000 dolarów. Możesz nawet dodać stojak na popcorn do rogu pokoju.

Są bezpieczniejsze niż cegły i beton

Oprócz wielu powodów estetycznych, dom z drewna jest również bezpieczniejszy w ekstremalnej pogodzie. Cegły mogą nie być tak odporne na niesprzyjającą pogodę lub ogień, a dom drewniany jest bardziej elastyczny. Cegły również nie trwają wiecznie, a nawet mogą pękać lub łamać się. Niemniej jednak, cegły są nadal bardziej atrakcyjne niż domy drewniane. Rozważ więc te punkty przy podejmowaniu decyzji o zakupie domu drewnianego.

W porównaniu z betonem i cegłami, konstrukcje drewniane są znacznie cichsze. Dzieje się tak dlatego, że drewno ma inną gęstość niż beton, a zatem pęknięcia mogą łatwo wpuścić hałas. Dodatkowo, drewno może się rozszerzać i kurczyć wraz ze zmianami klimatu. Beton jest gęstym, szczelnym i dźwiękoszczelnym rozwiązaniem. Oferuje również niskie koszty utrzymania. Ponadto, może być łatwo wzniesiony i jest mniej prawdopodobne, aby złapać fire.

Inną zaletą domów drewnianych jest to, że budowa może rozpocząć się wcześniej w domu z drewna. Ponadto proces budowy domu drewnianego nie zależy od warunków atmosferycznych. W przeciwieństwie do budowy murowanej, która musi ustać, gdy temperatura spadnie poniżej dwóch stopni Celsjusza, dom drewniany może być kontynuowany na tym samym terenie w trudnych warunkach atmosferycznych. I w przeciwieństwie do konstrukcji ceglanej, nie jest ograniczony przez warunki pogodowe, umożliwiając handymenom rozpoczęcie pracy wcześniej.

Cegły są mniej podatne na gnicie i pleśń, są również bardziej odporne na ogień. Cegły mogą również wytrzymać wysoki poziom wilgotności, co zapobiega rozprzestrzenianiu się pleśni i grzybów. Domy z betonu są również energooszczędne, ich pojemność cieplna wynosi 0,84 dżula na kelwin w porównaniu z 0,42 drewna. Jednak cegły mogą być mniej wydajne energetycznie niż drewno i muszą być stosowane w połączeniu z izolacją.

Zmniejszają emisję CO2

Badacze odkryli, że mieszkańcy domów drewnianych mają o 12% niższy ślad węglowy niż ich odpowiednicy, którzy mieszkają w domach niedrewnianych. Różnica ta wynika głównie z niższej emisji materiału budowlanego, ale może również odzwierciedlać dodatkowe zrównoważone wzorce konsumpcji. W porównaniu z gospodarstwami domowymi o innych typach mieszkań, mieszkańcy domów drewnianych zużywają mniej energii i mniej podróżują podczas wakacji. Wskazuje to, że świadomość ekologiczna domów drewnianych może być skorelowana z niższym śladem węglowym.

Pomimo widocznych korzyści węglowych, domy drewniane mają tendencję do przychodzenia z wyższą ceną tag. Ale to prawdopodobnie nie jest problem sam w sobie. Zgodnie z hipotezą zielonej sygnalizacji, drewniane domy są często droższe niż ich odpowiedniki, a to dlatego, że mieszkańcy drewnianych domów są bardziej skłonni płacić wyższe ceny za swoje domy. Wyższe ceny nie są bezpośrednim wynikiem niższego śladu węglowego drewnianych domów, ale raczej odzwierciedleniem stylu życia ludzi w nich mieszkających.

Chociaż drewno ma potencjał do sekwestracji węgla, niektórzy ekolodzy martwią się, że te korzyści są przeceniane. W rzeczywistości, Międzynarodowy Instytut Zrównoważonego Rozwoju (IISD) przeanalizował niedociągnięcia istniejących analiz cyklu życia i śladu węglowego budynków z drewna. Ponadto LCA często przecenia znaczenie węgla wbudowanego w drewno, ignorując jednocześnie emisje na innych etapach cyklu życia budynku.

W dodatku panel EPA poparł długoterminową perspektywę zmian klimatycznych i zalecił, aby drewno było liczone jako neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla w okresie 100 lat. To pozwoli na czas dla nowych lasów, aby dojrzeć i odzyskać węgiel, dzięki czemu drewno wydaje się bliższe neutralności węglowej niż wcześniej. EPA kontynuuje promowanie koncepcji zielonego budownictwa poprzez włączenie CLT do Międzynarodowego Kodeksu Budowlanego. Oczekuje się, że zmiany te staną się formalne w 2021 roku. Ponadto, Oregon i Waszyngton również były agresywne w promowaniu drewna masowego. Oba stany mają duże lasy i nieczynne tartaki.

Są tańsze

W całych Stanach Zjednoczonych drewno jest głównym materiałem używanym do budowy. Wiele osób woli budować swoje domy z drewna ze względu na niskie koszty utrzymania i przystępną cenę. Oto kilka korzyści z budowy drewnianego domu:

W porównaniu z domami zbudowanymi z betonu, domy z drewna produkują mniej CO2 i są w pełni przetwarzalne. Naturalna izolacja drewna pomaga zmniejszyć koszty ogrzewania i chłodzenia. W zależności od rodzaju użytego drewna, właściciele domów mogą spodziewać się oszczędności od 50 do 60 procent na kosztach ogrzewania i chłodzenia każdego roku. Ponadto, budowanie z drewna jest tańsze, szybsze i łatwiejsze do naprawy niż domy betonowe. Większość społeczności ma dużą pulę wykwalifikowanych pracowników, którzy mają duże doświadczenie w budynkach o konstrukcji drewnianej, co minimalizuje opóźnienia w budowie.

Można w nich mieszkać przez cały rok

Wiele osób wybiera domy drewniane jako świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy i zbudowanie wygodnego domu. Drewno jest nie tylko doskonałym izolatorem, ale także dobrym pochłaniaczem hałasu. W przeciwieństwie do innych konstrukcji, domy drewniane mogą być budowane znacznie szybciej niż inne rodzaje konstrukcji. Będziesz mógł cieszyć się swoim domem przez cały rok, bez względu na to, jaka jest pora roku. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o budowaniu z drewna, czytaj dalej.

Przy budowie drewnianego domu ważne jest, aby wziąć pod uwagę pogodę w Twojej okolicy. Jeśli jesteś w obszarze, w którym zimy mogą być szczególnie zimne, drewniany dom może sprawić, że świetny dom podczas chłodniejszych miesięcy. W zimie drewno domu drewnianego nie ulega wypaczeniu przez zimne powietrze, więc można w nim wygodnie mieszkać przez cały rok. Ponadto, niewykończone drewno jest łatwe do recyklingu i ma bardzo mały wpływ na środowisko.

Inną korzyścią z życia w drewnianym domu jest zdrowe powietrze, które tworzy. Ponieważ drewno zawiera żywicę, pomaga zrównoważyć klimat w pomieszczeniach. Ziarna drewna pozwalają na cyrkulację powietrza, oczyszczając je i nawilżając, pozwalając na utrzymanie komfortowej temperatury dla mieszkańców. Szczególnie korzystny dla osób z alergiami, komfortowy mikroklimat zmniejszy stres. Ciepły, naturalny kolor drewna wpływa również kojąco na samopoczucie. Ciepło koi układ nerwowy, tworząc przyjazne warunki do wypoczynku.

Kolejną zaletą domu drewnianego jest możliwość budowy przez cały rok. W porównaniu z tradycyjnymi konstrukcjami, dom drewniany można ukończyć w trzy miesiące. Kolejną zaletą domu drewnianego jest to, że łatwo go przenieść z miejsca na miejsce, co pozwala zaoszczędzić pieniądze. Koszt przeniesienia domu drewnianego jest znacznie niższy niż w przypadku konwencjonalnej konstrukcji. Ponadto, są one również znacznie łatwiejsze do zbudowania niż dom murowany.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *