Jaki jest koszt remontu łazienki 5m2?

remont lazienki 5m2

Nie da się ukryć, że w ostatnich latach ceny usług remontowo-budowlanych bardzo podrożały. Jest to związane z boomem na nieruchomości, który trwa nieprzerwanie od kilku lat i dopiero wyhamowuje wskutek obecnej sytuacji gospodarczo-ekonomicznej. Z jakim kosztem trzeba się liczyć, chcąc przeprowadzić w domu prace remontowe dotyczące jednego z pomieszczeń, np. łazienki? Co ma wpływ na cenę remontu łazienki? Jak go sfinansować, nie mając stałego zatrudnienia ani odpowiedniej kwoty w gotówce?

Remont małej łazienki a cena

Choć mała łazienka wiąże się z niższymi kosztami zakupu materiałów, w dalszym ciągu trzeba mieć na uwadze, że głównym kosztem usługi może okazać się… robocizna. Dobrzy fachowcy są w cenie i nie oferują sezonowych promocji, bo mają zapełniony grafik na wiele tygodni do przodu. Jeśli zaś chodzi o koszt materiałów, ten może różnić się znacząco w dwóch łazienkach o tym samym metrażu, jeśli ich właściciele mają zupełnie różne gusta. Jedna osoba ceni proste, klasyczne kafle, druga woli ozdobną mozaikę. Podczas gdy część Polaków wciąż preferuje tradycyjną, chromowaną armaturę, znajdzie się spora grupa osób, która woli designerskie baterie łazienkowe od wiodących światowych producentów. Różnice można by mnożyć właściwie bez końca.

No dobrze, to jak w końcu jest z tym kosztem remontu? Czy można go jakoś uśrednić? Oczywiście, że tak. Przeciętna cena wyremontowania metra kwadratowego łazienki to ok. 3000 zł. Nietrudno więc obliczyć, że koszt remontu łazienki o metrażu 5m2 to 15 tys. zł. Należy mieć jednak na uwadze, że cena może być wyższa lub niższa w zależności od miasta, a także klasy wybranych materiałów. Ceny robocizny w mieście powiatowym będą niższe niż w stolicy województwa. Remont w oparciu o materiały z najwyższej półki będzie odbiegał od przeciętnej ceny, często nawet o 50-100%. Warto mieć to na uwadze, wziąć kartkę, długopis i przeliczyć potencjalne koszty jeszcze przed podpisaniem umowy z ekipą remontową.

Jak sfinansować remont łazienki?

Może się zdarzyć, że remont łazienki jest absolutnie priorytetową sprawą, ale aktualny budżet domowy zupełnie nie pozwala na sfinansowanie go za pomocą gotówki. Co zrobić w takiej sytuacji? Jeszcze do niedawna najrozsądniejszą opcją byłaby wizyta w banku i wzięcie kredytu na ten cel. W związku z rosnącymi stopami procentowymi banki ostrożniej oceniają zdolność kredytową swoich klientów. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy potencjalny kredytobiorca nie posiada stałej umowy o pracę. Czy to oznacza, że bez umowy na czas nieokreślony nie można pozyskać finansowania? Absolutnie nie. Osoba, która chce szybko i sprawnie wyremontować łazienkę i potrzebuje na ten cel środków, powinna koniecznie sprawdzić ofertę Saverium, firmy, która oferuje bogatą ofertę produktów finansowych, w tym kredyt gotówkowy na dowód bez umowy o pracę.

Jakie zalety mają pożyczki i chwilówki online w Saverium? Przede wszystkim firma umożliwia wybranie najkorzystniejszej oferty, która idealnie wpisze się w potrzeby klienta. Wniosek można złożyć przez Internet, a jego wypełnienie trwa zaledwie chwilę. Na stronie firmy dostępny jest intuicyjny kalkulator, za pomocą którego łatwo można obliczyć potencjalną wysokość rat po określeniu kwoty pożyczki i okresu spłaty. Decyzja kredytowa i wypłata gotówki są możliwe nierzadko już tego samego dnia, w którym złożony zostanie wniosek. Wszystko odbywa się przy minimum formalności, co przekłada się na prostotę procedury. Dzięki ofercie Saverium można błyskawicznie pozyskać niezbędne środki na remont łazienki lub dowolny inny cel. Oferta jest przyjazna dla osób nieposiadających umowy o pracę, wystarczy dowód osobisty, by móc cieszyć się gotówką, która pozwoli zrealizować wymarzoną koncepcję.Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *