Jak tanio wybudować dom w 2022 roku

Jeśli chcesz kupić nowy dom w najbliższej przyszłości, ważne jest, aby planować z wyprzedzeniem, wybrać najlepsze materiały i wykonać część pracy samodzielnie. Podczas gdy domy budowane na zamówienie mogą być lepsze, budowanie ich od podstaw może być kosztowne. Oto kilka wskazówek, jak zbudować dom za mniej. Należy pamiętać, że koszty budowy różnią się od stanu do stanu i będą zależeć od Twojej lokalizacji.

Koszt budowy domu w 2022 roku

Możesz się zastanawiać, ile będzie kosztować budowa domu w 2022 roku. Chociaż branża budowlana będzie się nadal rozwijać, oczekuje się, że koszty pozostaną stabilne lub wzrosną nawet o 4%. W rezultacie będziesz chciał zablokować ceny teraz, aby uniknąć wzrostu cen w przyszłości. Możesz zbudować średniej wielkości dom za około 350 000 USD, lub możesz zdecydować się na budowę luksusowego domu w droższej części kraju.

Według HomeAdvisor, średni koszt nowego domu w 2022 roku wyniesie 283 900 USD. Ta liczba może jednak znacznie się różnić, a będziesz chciał dokładnie rozważyć czynniki, które wpłyną na twoje koszty. Na szczęście jest kilka czynników, na które możesz wpłynąć, które zrobią dużą różnicę. Na przykład, będziesz miał większy wpływ na projekt swojego domu, co prawdopodobnie obniży koszt budowy nowego domu.

Koszt pracy i materiałów budowlanych będzie zależał od stanu, w którym mieszkasz, wielkości nieruchomości i materiałów, które wybierzesz. Materiały budowlane mogą być drogie, ale w dużej mierze wpływa na nie popyt. Podczas pandemii COVID-19 popyt na materiały budowlane gwałtownie wzrósł. Spodziewaj się, że w roku 2021 nastąpi dodatkowy wzrost o pięć do 10%. Dodatkowo, koszt ziemi wzrośnie, ponieważ będziesz musiał oczyścić teren przed budową domu. Może to obejmować usunięcie drzew i wyrównanie terenu.

Jak w przypadku każdego projektu, koszt budowy nowego domu może być dość wysoki. Jako zasada kciuka, powinieneś przeznaczyć co najmniej 50% swojego budżetu na materiały budowlane. Na przykład, tarcica kosztuje od 25 000 do 65 000 dolarów w całym kraju, podczas gdy beton i podłogi zazwyczaj kosztują od 1 do 5 dolarów za stopę kwadratową. Podczas gdy rzeczywisty proces budowy może trwać do 22 miesięcy, ważne jest, aby mieć miejsce pobytu, podczas gdy nowy dom jest zbudowany.

Innym czynnikiem do rozważenia przy obliczaniu kosztów nowego domu jest lokalizacja działki. Będzie to miało wpływ na koszt działki i domu. Jeśli dom jest w złym stanie, będzie miał niższą wartość. Jeśli budujesz dom dla celów niestandardowych, na przykład, możesz chcieć mniejszego i bardziej przystępnego domu. W obu przypadkach, koszty mogą dodać się szybko i cios swój budżet.

Koszt budowy nowego domu może się znacznie różnić, ale jest to na ogół między 100 a 200 dolarów za stopę kwadratową. Luksusowe domy mogą łatwo osiągnąć 500 dolarów za stopę kwadratową. Im większy dom, tym wyższy koszt, ponieważ wymagane są dodatkowe materiały i praca. W zależności od lokalizacji, projektu i innych czynników, może to kosztować od 50.000 do 150.000 dolarów. Jak widać, jest to przybliżony koszt i nie obejmuje kosztów dodatkowych udogodnień.

Zastanawiasz się nad budową domu? Dowiedz się, jak zbudować dom krok po kroku na stronie: https://magazynremont.pl/budowa-domu-krok-po-kroku

Używanie tanich materiałów do budowy domu

Istnieje wiele korzyści z używania tanich materiałów do budowy domu. Korzystanie z odzyskanego drewna to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Zazwyczaj można je znaleźć bezpłatnie na placach budowy. Drewno z odzysku nada Twojemu domowi niepowtarzalny wygląd i nastrój. Innym tanim materiałem do wykorzystania jest bambus. Ten zielony materiał rośnie szybciej niż drzewa, więc jest tańszy niż drewno. Może być używany do ramek, podłóg, ogrodzeń, a nawet dachów.

Podejście DIY jest najbardziej przystępnym sposobem na zbudowanie domu w 2022 roku. Możesz zaplanować z wyprzedzeniem, wybrać tanie materiały i wykonać część pracy samodzielnie. Chociaż jest to bardziej przystępne niż zakup wstępnie zbudowanego domu, domy budowane na zamówienie nie są tak proste, jak się wydaje. Aby zaoszczędzić jeszcze więcej pieniędzy, rozważ zatrudnienie eksperta, który pomoże Ci zaprojektować i zbudować Twój dom. Korzystanie z tanich materiałów do budowy domu nie zawsze jest łatwe, ale to najlepsza opcja dla majsterkowicza.

Wybieranie prostego kwadratowego lub prostokątnego projektu to najtańszy sposób na zbudowanie domu. Możesz pominąć skomplikowane kąty i wypustki, które zwiększają koszty. Ponadto, będziesz w stanie uzyskać dom w krótszym okresie czasu. Końcowy wynik jest bardziej atrakcyjny dom, który można spersonalizować z krajobrazu. Istnieje wiele niedrogich opcji dostępnych do budowy domu w 2022 roku, i to jest łatwiejsze niż kiedykolwiek, aby zaoszczędzić pieniądze i czas poprzez budowę własnego domu.

Jak koszt zakupu domu poszedł w górę dramatycznie, więcej aspirujących właścicieli domów decyduje się na budowę jednego zamiast zakupu. Różnica kosztów między zakupem domu a budową jednego jest duża, a niektóre materiały są tańsze na stopę kwadratową niż inne. Biorąc pod uwagę koszty materiałów i budowy domu w 2022 roku może być mądrą decyzją dla Ciebie. Oszczędności będą tego warte w końcu.

Inna opcja budowy własnego domu to wykorzystanie kontenerów wysyłkowych. Kontenery wysyłkowe są niedrogie i mogą być przekształcone w ładny dom. Nie tylko jest to opłacalna opcja, ale jest to również opcja ekologiczna, ponieważ kontenery wysyłkowe nie potrzebują dużo budynku, więc zaoszczędzisz pieniądze na materiałach budowlanych. Oprócz kontenerów wysyłkowych, możesz użyć odzyskanych materiałów, takich jak drewno, aby zbudować swój dom.

Koszty budowy różnią się w zależności od stanu

Koszty budowy domu różnią się znacznie w zależności od stanu. Niektóre obszary są tańsze niż inne, takie jak Dakota Północna, która ma niskie koszty życia i umiarkowany klimat. W porównaniu do Kalifornii, Iowa, Kentucky i Północnej Dakoty, te stany są stosunkowo przystępne, dzięki niskim kosztom pracy, niskim cenom ziemi i umiarkowanemu klimatowi. Koszty budowy również różnią się znacznie w zależności od okolicy, zbyt. Na przykład Ilion, NY ma koszty mieszkaniowe tylko jedną trzecią średniej krajowej, podczas gdy obszar Hudson Yards na Manhattanie ma medianę ceny sprzedaży 4 354 000 USD.

Koszty budowy obiektów komercyjnych we wschodnich Stanach Zjednoczonych są nieco niższe niż w zachodnich Stanach Zjednoczonych, ale pozostają znacznie powyżej średniej krajowej wynoszącej 523 USD za stopę kwadratową. Wschodnie Stany Zjednoczone są tradycyjnie drogie w budowie, więc centra medyczne, szkoły i budynki komunalne będą kosztować około 720 dolarów za stopę kwadratową. W Chicago, Denver i Nashville komercyjne projekty budowlane kosztują około 459 dolarów za stopę kwadratową. Ale rzeczywiste koszty mogą się znacznie różnić ze względu na klimat i koszty pracy.

Koszty budowy na stopę kwadratową różnią się znacznie, ale koszty pracy i materiałów na stopę kwadratową mają tendencję do zwiększania się szybciej niż inne koszty. Chociaż czynniki te nie wpływają na ogólny koszt budowy, warto je rozważyć przed podjęciem decyzji o projekcie budowlanym. Nie ma powszechnie przyjętego standardu kosztów budowy domu. Zamiast tego istnieją liczne regionalne i lokalne różnice, więc powinieneś porównać ceny z kilku obszarów, aby określić, ile prawdopodobnie będzie kosztował twój projekt.

Średni koszt konstrukcji na Florydzie jest wyższy niż średnia krajowa, ale jest to jedno z najbardziej pożądanych miejsc do inwestowania w nieruchomości. W porównaniu z innymi stanami, Pensylwania ma stosunkowo wysoki koszt pracy. W Idaho koszt pracy budowlanej jest niższy, ale średni koszt domu jest wysoki. Z kolei New Hampshire ma jeden z najniższych kosztów budowy domu na stopę kwadratową, co stawia go wśród najmniej kosztownych stanów w kraju.

W całych Stanach Zjednoczonych budowniczowie domów mogą napotkać trudne czasy z powodu niedoborów siły roboczej i pandemii, która wpłynęła na materiały budowlane. Dodatkowo, rosnące ceny gruntów i koszty pracy wpłynęły negatywnie na koszty budownictwa wielorodzinnego w USA. Nieład w globalnym łańcuchu dostaw wpływa również na projekty budownictwa wielorodzinnego, które polegają na globalnych łańcuchach dostaw materiałów budowlanych. Pomimo niepewności, majątek przeciętnego właściciela domu wzrósł o około 57 000 USD w ciągu roku.

Według CoreLogic, średni koszt nowego domu w Stanach Zjednoczonych wynosi około 150 USD za stopę kwadratową. Natomiast domy luksusowe mogą kosztować nawet 500 dolarów za stopę kwadratową. Pomimo faktu, że koszty budowy mogą się różnić w zależności od stanu, znajomość ceny za stopę kwadratową jest przydatna do określenia ogólnego kosztu budowy domu. W przypadku przeciętnej amerykańskiej rodziny, 2 000 stóp kwadratowych to rozsądny szacunek. Aby uzyskać więcej szczegółów, sprawdź średni koszt za stopę kwadratową dla czteroosobowej rodziny.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *