Budowa domu systemem gospodarczym – co to jest i jak to zrobić

Jeśli myślisz o budowie nowego domu, możesz zastanawiać się, z czym wiąże się ten proces. Zanim zaczniesz, jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć. W tym artykule omówimy różne etapy budowy, w tym kadrowanie, planowanie inspekcji i uzyskanie pozwolenia na budowę. Po opanowaniu tych kroków, będziesz gotowy do rozpoczęcia procesu zamykania.

Ten artykuł jest owocem współpracy naszej redakcji z portalem internetowym budowawitkowski.pl

Framing

Choć framing domu może brzmieć zastraszająco, jest to proces, który można wykonać za pomocą prostych narzędzi domowych. Używając narzędzi pneumatycznych, możesz z łatwością zbudować ramę swojego domu. Zanim zaczniesz, spróbuj obramować prostą strukturę, taką jak szopa ogrodowa. Jeśli masz małe doświadczenie z kadrowaniem domu, zacznij mały z prostym projektem, takim jak kadrowanie szopy ogrodowej.

Początkowe koszty kadrowania domu mogą się różnić, w zależności od lokalnego klimatu. Drewno jest najmniej kosztowną opcją, ale wymaga dodatkowych materiałów. Można również zdecydować się na blok betonowy, stal, SIP lub ICF. Wśród zalet tych typów materiałów jest to, że są one trwałe i energooszczędne. Dodatkowo można wybrać materiały przyjazne dla środowiska, takie jak tarcica pozyskiwana w sposób zrównoważony, co zmniejszy rachunki za media. Wreszcie, odporność na katastrofy pozwoli ci zaoszczędzić pieniądze, zmniejszając potrzebę kosztownych napraw.

Choć korzyści płynące z konstrukcji stalowej są obfite, należy pamiętać, że stal traci wytrzymałość po podgrzaniu. Ponadto, stal może zapalić sąsiednie materiały, powodując pożar. Podczas gdy beton i stalowy szkielet domu są ognioodporne, drewno i Fox Blocks ICF są bardzo podatne na termity. Odpowiednio zaimpregnowane drewno i stal mogą być odporne na termity, ale trzeba je najpierw zaimpregnować.

Uzyskanie pozwolenia na budowę

Wiele osób nie ubiega się o pozwolenie na budowę, gdy remontuje zabytkowy dom lub dodaje przestrzeń na poddaszu. Jednakże, jeśli masz konkretny projekt, taki jak odnowienie kuchni, może być dobrym pomysłem, aby uzyskać pozwolenie. W niektórych przypadkach można nawet dodać drugie piętro do domu, zakończyć piwnicę lub pokój na poddaszu, a nawet przebudować cały budynek dla nowego biznesu. Musisz jednak wiedzieć, że istnieją pewne wyjątki od tej reguły i możesz być w stanie zakwalifikować się do pozwolenia „as-built” zamiast.

Aby uzyskać pozwolenie na budowę domu z poddaszem, musisz przestrzegać przepisów miasta i spełnić wszystkie obowiązujące kody. Pozwolenie na dom mieszkalny zajmie około dwóch tygodni, podczas gdy jeden dla nieruchomości komercyjnej może zająć od czterech do sześciu tygodni. To zależy od tego, jak kompleksowy jest twój wniosek, co wymagają agencje zatwierdzające i ile innych wniosków o pozwolenie czeka w kolejce.

Uzyskanie pozwolenia na budowę domu z systemem gospodarczym może być wymagane, jeśli planujesz dokonać przebudowy. Czy wymieniasz stare okno, czy dodajesz zupełnie nową kuchnię, pozwolenie jest wymagane przed rozpoczęciem pracy. Proces ten będzie się różnił w zależności od lokalizacji, zakresu projektu oraz rodzaju instalowanego systemu domowego. Jeśli planujesz duży projekt przebudowy, pozwolenie na budowę jest koniecznością.

Większość procesu można wykonać online lub pocztą. Departament Budynków wprowadził elektroniczny system składania wniosków o pozwolenie, co oznacza, że nie musisz już odwiedzać biura, aby ubiegać się o pozwolenie. Jednak niektóre prace mogą kwalifikować się do procesu wydawania pozwoleń Over the Counter, który nie wymaga osobistej wizyty. Jeśli nie jesteś pewien, czy kwalifikujesz się do pozwolenia Over the Counter, odwiedź stronę departamentu Over the Counter.

Scheduling inspections

Jeśli sprzedajesz dom z systemem domowym, jest kilka rzeczy do rozważenia przy planowaniu inspekcji. Podczas gdy woda jest wyłączona w domu, wycieki nadal mogą się zdarzyć. Pułapki hydrauliczne mogą być puste, pozwalając na gaz kanalizacyjny do domu. Nie zawsze jest możliwe, aby inspektor w pełni ocenił funkcjonalność kluczowych systemów podczas inspekcji, więc pamiętaj, aby wyjaśnić granice swojego spotkania przed wyrażeniem zgody na jego zaplanowanie. Pamiętaj również, aby wykwalifikowany wykonawca włączył media na czas inspekcji. Nigdy nie należy aktywować systemów odcinających podczas inspekcji domu, ponieważ przenosi to odpowiedzialność na inspektora i może spowodować przypadkowe zalanie lub pożar.

Inspektorzy domowi nie będą wycinać dziur w ścianach, aby sprawdzić przeciekające rury. Sprawdzą natomiast dostępne części instalacji wodno-kanalizacyjnej, takie jak krany i odpływy. Sprawdzą również wszelkie rury w piwnicy i określą, czy działają one prawidłowo. Sprawdzą również lokalizację zaworu odcinającego. Ostatecznie, będą one dokonać zaleceń na temat stanu domu hydrauliki i systemu gospodarstwa domowego.

Koszt

Koszt budowy domu zależy od kilku czynników, w tym wielkości, lokalizacji i pracy i materiałów używanych. Koszt zależy również od aktualnych trendów na rynku nieruchomości, takich jak cena ziemi i koszty budowy. W niektórych obszarach koszty życia są wyższe niż w innych, co może skutkować wyższymi kosztami materiałów budowlanych i ziemi. Poniżej wymieniono kilka wskazówek, o których należy pamiętać przed rozpoczęciem budowy.

Możesz wybrać pracę z architektem dla swojej konstrukcji, ale koszty będą prawdopodobnie nieco wyższe niż te szacunki. Architekci mogą pobierać opłaty w dowolnym miejscu od 15 000 $ do 60 000 $ za projekt. Pamiętaj, że nie wszyscy architekci są równi, więc nie daj się przytłoczyć przez koszty. Kiedy już wiesz, ile będzie kosztował twój projekt, możesz określić ogólny styl i budżet. Niektórzy architekci będą pobierać opłaty w wysokości od 15 tys. do 60 tys. dolarów za swoją pracę, w zależności od ich doświadczenia i rodzaju projektu, który chciałbyś.

Istnieją inne wydatki związane z budową nowego domu, takie jak opłata za zarządzanie budową i płace załogi budowlanej. Te wydatki szybko się sumują, więc będziesz musiał planować z wyprzedzeniem, jeśli chcesz pozostać w ramach budżetu. Aby zaoszczędzić pieniądze, zrób listę rzeczy przyjemnych i dodaj je do swojego domu. Niektóre przykłady nice-to-haves obejmują basen inground, pokład i screened-in porch.

Będziesz musiał również rozważyć swoją lokalizację. Domy w San Francisco, na przykład, kosztują więcej niż te w St. Cloud, Minnesota. Koszt domu w San Francisco wynosi ponad 400 dolarów za stopę kwadratową, a ta liczba nie obejmuje ziemi i kosztów dodatkowych, które mogą łatwo wynieść ponad 200 000 dolarów na płaskiej działce. Jeśli jednak szukasz skromniejszego domu, możesz rozważyć budowę domu modułowego. W zależności od lokalizacji, domy modułowe mogą kosztować zaledwie 200 dolarów.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *