Czy trzeba mieć pozwolenie na budowę ogrodzenia cementowego?

Jeśli planujesz zainstalować cementowe ogrodzenie na swojej posesji, będziesz potrzebował pozwolenia na budowę. Podczas gdy większość społeczności pozwalają „właściciel-builder” wniosków o pozwolenie, większość właścicieli domów zatrudnić profesjonalnego wykonawcę do dbania o pozwolenia. Chociaż każdy może ubiegać się o pozwolenie na ogrodzenie, musisz spełnić ścisłe wytyczne. Na przykład, należy wypełnić szczegółowy wniosek, który zawiera lokalizację nieruchomości, wymiary ogrodzenia, a szczegóły istniejących struktur.

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest efektem naszej współpracy z ds.nieruchomosci.pl

Uzyskanie pozwolenia na budowę ogrodzenia cementowego

Istnieje kilka ważnych rozważań, które należy podjąć przy uzyskaniu pozwolenia na budowę ogrodzenia cementowego. Ogrodzenia mogą być wyższe niż cztery stopy, więc upewnij się, aby skonsultować się z lokalnym wydziałem budownictwa dla właściwych wytycznych. Pozwolenia na ogrodzenia nie są zazwyczaj wymagane, jeśli ogrodzenie jest cztery stopy lub mniej w wysokości. Niemniej jednak, jeśli ogrodzenie jest wyższe, może być wymagane, aby szukać profesjonalnego inżyniera’s approval.

Pozwolenia będą się różnić w zależności od lokalizacji, ale będziesz chciał się upewnić, że masz wszystkie niezbędne dokumenty gotowe do inspekcji. Podczas gdy proces różni się w różnych miastach, wykonawcy zazwyczaj ciągną pozwolenia na projekty, więc ważne jest, aby upewnić się, że plany, które masz są ważne. Upewnij się, że wykonawca jest związany i renomowany, ponieważ będą one odpowiedzialne za spełnienie wszystkich przepisów prawa budowlanego. Alternatywnie, jeśli wykonujesz budowę samodzielnie, będziesz chciał zatrudnić wykonawcę, aby wyciągnąć pozwolenia dla Ciebie.

Możesz chcieć złożyć wniosek przez e-mail. Będziesz musiał dołączyć wszystkie swoje dokumenty w formacie PDF i upewnij się, że używasz opisowych nazw plików. Po złożeniu wszystkich dokumentów, kierownik projektu prześle Ci potwierdzenie. Może on również wymagać od Ciebie złożenia dodatkowej dokumentacji, więc pamiętaj o zrobieniu tylu kopii, ile jest to konieczne. Jeśli Twoje pozwolenie zostanie zatwierdzone, otrzymasz fakturę za pozwolenia.

Przepisy Denver dotyczące ogrodzeń i ścian

Istnieją pewne zasady Denver, o których powinieneś wiedzieć, zanim zbudujesz ogrodzenie lub ścianę. Denver wymaga pozwolenia na wszystkie ogrodzenia i ściany. Ściany muszą mieć co najmniej 12 cali wysokości i nie mogą wystawać więcej niż 4 cale nad ziemią. Wysokość ogrodzenia lub ściany nie może przekraczać określonej liczby stóp. Należy również przestrzegać setbacks. Ogrodzenia nie mogą być wyższe niż 6 stóp od sidewalk.

Koszt pozwolenia na budowę cementowego ogrodzenia

Jeśli myślisz o zainstalowaniu cementowego ogrodzenia na swojej posesji, musisz być świadomy zasad i przepisów z tym związanych. Nie wszystkie miasta wymagają pozwolenia na budowę, ale te, które robią często mają konkretne wytyczne, które trzeba spełnić. Pozwolenie może być tak proste, jak jedna strona aplikacji, lub może wymagać kilku stron dokumentów, szkiców, planów, zdjęć i opłat. Zanim zaczniesz, dowiedz się, ile będzie kosztować pozwolenie na budowę dla ogrodzenia w Twojej okolicy.

Koszty pozwolenia różnią się znacznie w zależności od lokalizacji i rodzaju pracy, którą planujesz. Podczas gdy wielu właścicieli domów uważa proces za zastraszający, powinni być świadomi, że bez niego ich projekt może zostać zamknięty lub zmierzyć się z grzywnami. Dodatkowo, możesz ryzykować, że zostaniesz ukarany grzywną w wysokości setek dolarów, jeśli nie uzyskasz pozwolenia lub naruszysz niektóre przepisy. Dlatego ważne jest, aby uzyskać pozwolenie na budowę przed rozpoczęciem projektu. Bez jednego, ryzykujesz ponosząc grzywny i inne kary, które mogą skończyć się kosztem nawet więcej pieniędzy w long run.

While nie trzeba pozwolenia na budowę, aby zainstalować sześć-stopowe ogrodzenie cementowe, nadal może być konieczne, aby uzyskać jeden. Koszt różni się od jurysdykcji do jurysdykcji, ale w większości przypadków, pozwolenie nie jest konieczne dla ogrodzeń wyższych niż sześć stóp. Jednak nadal najlepiej jest sprawdzić w lokalnym wydziale budownictwa, aby dowiedzieć się, czy pozwolenie na ogrodzenie jest konieczne. Jeśli tak, upewnij się, aby poprosić wykonawcę, aby włączyć koszt zezwolenia w ostatecznym cost.

Jeśli zdecydujesz się uzyskać pozwolenie na budowę siebie, łatwo jest uzyskać niezbędne dokumenty i zakończyć proces w ciągu kilku dni. Jednakże, jeśli czekać aż po budowie jest w toku, opłaty będą podwojone. Może to kosztować nawet 48 dolarów za stopę kwadratową. Warto również wiedzieć, że opłaty mogą się podwoić, jeśli nie uzyskasz pozwolenia przed rozpoczęciem prac.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *