Jak ogrzać wodę w basenie zewnętrznym zimą

Istnieje wiele sposobów na ogrzanie wody w basenie zewnętrznym podczas miesięcy zimowych. Pływające koce, grzejniki słoneczne, pompy ciepła zasilane powietrzem oraz osłony Liquid Solar to tylko niektóre z metod. Potrzebny będzie również podgrzewacz. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. Poniżej znajduje się kilka przykładów. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o każdej metodzie i dowiedzieć się, która z nich działa najlepiej dla Ciebie.

Grzejniki słoneczne

Grzejnik słoneczny jest doskonałym sposobem na zwiększenie temperatury basenu zewnętrznego. Możesz dostać taki, który podnosi temperaturę wody o 5 stopni. Istnieją również opcje z dodatkowymi panelami, aby zwiększyć ich moc grzewczą. Wiele z tych podgrzewaczy można zamontować w dowolnym miejscu i są niezwykle łatwe w instalacji. Składają się one z paska polipropylenu o szerokości 2 stóp i długości 20 stóp z wieloma kanałami biegnącymi przez niego. Pracują z pompą basenową, aby zmusić wodę przez wężownice grzewcze. Woda jest następnie pompowana z powrotem do basenu.

Koszt ogrzewania basenu jest wysoki. Wiele osób chce się nim cieszyć przez cały rok. Zainstalowanie podgrzewacza solarnego może pomóc cieszyć się wodą przez cały rok. System będzie działał wydajnie w każdym klimacie i może trwać przez kilka dekad. Możesz zaoszczędzić dużo pieniędzy, instalując system ogrzewania słonecznego. Jeśli zastanawiasz się, ile będzie kosztował podgrzewacz solarny, sprawdź stronę firmy, aby uzyskać więcej informacji.

Instalacja słonecznego podgrzewacza basenowego może być wykonana przez właściciela domu z kilkoma umiejętnościami handyman. Może to pomóc w zmniejszeniu ogólnego kosztu projektu, dając jednocześnie większą kontrolę nad jego ogrzewaniem. Będziesz potrzebował standardowych narzędzi handyman domu, kilka węży i caulk. Dwie lub trzy osoby powinny wystarczyć do wykonania tego zadania. Jednakże, jeśli mieszkasz w obszarze z ciężką zimową pogodą, może być lepiej zdecydować się na gaz lub elektryczny heater.

Podczas zimowania słonecznego ogrzewania basenowego, musisz odłączyć system cyrkulacyjny i pozwolić kolektorom na drenaż. Następnie należy sprawdzić wszystkie komponenty i przechowywać je w suchym miejscu. Należy również przechowywać komponenty w ich pudełkach, ponieważ są one podatne na uszkodzenia z powodu wilgoci i gryzoni. Jeśli planujesz korzystać z basenu zewnętrznego przez cały rok, możesz chcieć zakupić system, który posiada zabezpieczenie przed zamarzaniem i ochroną przed mrozem.

Pływające koce

Jednym z niedrogich sposobów na ogrzewanie wody w basenie zewnętrznym w zimie jest użycie pływającego koca. Te koce to cienkie arkusze wypełnione pęcherzykami powietrza, które zatrzymują ciepło w wodzie. Pomagają one również przyspieszyć zysk słoneczny w lżejszych kolorowych basenach. Jednak nie są one bezpieczną opcją, jeśli masz małe dzieci lub chcesz utrzymać ciepłą wodę bez powodowania zagrożenia bezpieczeństwa.

Innym sposobem na ogrzewanie basenu jest użycie czarnej plastikowej torby na śmieci lub rury PCV. Podłącz je do zewnętrznego kranu swojego basenu. Następnie, owinąć wąż w formacji cewki w słońcu i uruchomić go do wody. W ten sposób ogrzejesz wodę, która płynie z domu do basenu. Ta metoda jest skuteczna, ale wymaga stałego uzupełniania drewna i jest bezpieczna tylko na specjalne okazje.

Inna opcja to pierścienie słoneczne. Są to solarne pokrywy basenowe, które są cięte na pierścienie. W przeciwieństwie do pływających koców, pierścienie słoneczne mogą być używane do ogrzewania wody bez poświęcania piękna powierzchni basenu. Mogą być umieszczone nad całym basenem. Mocowane są do boków basenu za pomocą magnesów i dobrze sprawdzają się w przypadku małych basenów. Jednak pierścienie słoneczne pozostawiają pewien otwarty obszar wokół basenu, co czyni je mniej skutecznymi niż koce pływające.

Płynne koce słoneczne to kolejna opcja zachowania ciepła. Te pływające koce są wykonane ze związku alkoholu, który tworzy barierę na powierzchni wody. Ciecz będzie uwięzić ciepło w wodzie i zapobiec parowaniu w nocy. Płynne koce słoneczne pomagają również utrzymać ciepłą wodę w basenie zewnętrznym przez całą zimę. Są bezpieczne w użyciu i nie mają ryzyka uszkodzenia Twojego basenu.

Pokrywa słoneczna jest wykonana z półprzezroczystego plastiku, który ma unosić się na powierzchni wody. To pozwala słońcu ogrzać wodę, ale nie jest tak wydajny, jak stałe okładki. W przeciwieństwie do stałych pokryw, osłona słoneczna nie jest tak twarda na powierzchni, jak pływający koc, i łatwo ją zerwać. Ale jeśli uda Ci się użyć jednego, będziesz oszczędzać pieniądze i wodę w dłuższej perspektywie.

Pompy ciepła z powietrzem

Jeśli mieszkasz w klimacie, w którym zimy są łagodne, instalacja pompy ciepła z powietrzem w basenie zewnętrznym może być świetnym sposobem na utrzymanie ciepłej wody. Może to pomóc przedłużyć sezon pływacki i zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za energię elektryczną. Chociaż powietrzne pompy ciepła wymagają energii elektrycznej, są bardziej wydajne niż inne metody ogrzewania. Mogą one ogrzewać basen z ziemi i są 3,5 do 4,5 razy bardziej wydajne niż wkład elektryczny. Należy jednak pamiętać, że powietrzne pompy ciepła mają pewne ograniczenia w zimniejszym klimacie i powinny być zainstalowane z wystarczającą wentylacją. To może powodować pewne niedogodności, więc być przygotowany do oczekiwania na chwilę, zanim zaczniesz cieszyć się podgrzewanym basenem.

Bez względu na to, który typ pompy ciepła ze źródłem powietrza można kupić, trzeba będzie utrzymać temperaturę otoczenia powyżej 50 stopni, aby uzyskać optymalne wyniki. W miarę spadku temperatury, zdolność urządzenia do ogrzania wody maleje. Aby pompa działała prawidłowo, należy zapewnić, że powietrze wokół basenu zewnętrznego ma temperaturę 50 stopni Fahrenheita lub wyższą. W przeciwnym razie, nie będzie w stanie wygenerować wystarczająco dużo ciepła, aby ogrzać wodę w basenie.

W dodatku, należy rozważyć lokalizację instalacji pompy ciepła źródła powietrza. Model poziomy wentylator będzie wciągać powietrze z tyłu i wydmuchiwać zimniejsze powietrze z przodu. Im więcej miejsca masz wokół swojego basenu zewnętrznego, tym lepiej. Powinna mieć co najmniej dwa metry między nią a wszelkimi przeszkodami, w które może uderzyć. W przeciwnym razie może spowodować recyrkulację powietrza. Podobnie, pionowy model wentylatora powinien być zainstalowany w miejscu, gdzie powietrze może swobodnie przepływać bez uderzania w przeszkody.

Innym powodem do zainstalowania pompy ciepła ze źródłem powietrza w basenie zewnętrznym jest uniknięcie konieczności opróżniania wody. Jeśli pompa nie działa prawidłowo, można uruchomić sprężone powietrze linii wlotu wody, która będzie wydmuchać wodę kondensatu. Ponadto, możesz zainstalować kawałek węża do rury wylotowej, aby nadmiar wody mógł odpłynąć.

Płynne pokrycia słoneczne

Płynne pokrycie słoneczne to pokrycie basenu, które ma niewidoczną warstwę, która zatrzymuje ciepło i zmniejsza parowanie. Głównym składnikiem tych koców jest alkohol izopropylowy. Jego długołańcuchowe cząsteczki węglowodorów mają końcówki hydrofilowe i hydrofobowe i koalescują na powierzchni. Koce te są bezpieczne do pływania i nie uszkodzą systemu filtracji Twojego basenu.

Pierwszym krokiem do zastosowania płynnej osłony słonecznej jest określenie poziomu wody w basenie. Poziom wody w basenie powinien być wyższy niż poziom w wiadrze. Ma to na celu zapobieżenie parowaniu z obniżenia ilości wody w basenie. Baseny tracą około ćwierć cala wody każdego dnia. Liczba ta może się zmieniać w zależności od pogody i ilości bezpośredniego światła słonecznego. Na szczęście Liquid Solar Cover pomoże zapobiec tej utracie wody.

Inną opcją jest zakup ręcznej osłony słonecznej i nawinięcie jej wokół boków basenu. Ta metoda będzie działać, ale byłaby niepraktyczna w dużych basenach, ponieważ pokrywa byłaby trudna w użyciu i byłaby podatna na łzy. Byłoby to również trudne do usunięcia z basenu. Po zainstalowaniu, osłony solarne są łatwe do usunięcia i przechowywania. Pokrywy mogą być nawinięte na rolkę dla dodatkowej wygody.

Płynna osłona słoneczna kosztuje około 40 dolarów za butelkę. Jednak powinna ona wystarczyć na co najmniej kilka miesięcy. Za tę kwotę można było kupić koc solarny, który trwa przez kilka lat. Jeśli jesteś poręczny, można zainstalować koc słoneczny siebie. Niestandardowe solarne pokrywy basenowe kosztują w górę 1000 dolarów, gdy są zainstalowane z kołowrotkiem basenowym. Oprócz tych kosztów, Liquid Solar Covers również zmniejszają parowanie o 15-40 procent.

Usługiwanie się płynnym kocem słonecznym to mądry wybór, jeśli chcesz przedłużyć sezon pływania i zaoszczędzić pieniądze. Płynne osłony słoneczne mogą zwiększyć temperaturę wody w Twoim basenie nawet o 6 stopni. Zmniejszają one również koszt energii twojego podgrzewacza basenowego. Płynne pokrywy solarne są łatwiejsze do przechowywania i rozłożenia. Umożliwiają również korzystanie z basenu przez całą zimę.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *