Jakimi płytkami wyłożyć basen na zewnątrz?

Wybór odpowiedniego rodzaju płytek do basenu może być trudnym zadaniem. Prawdopodobnie zostałeś zaskoczony przez wiele pięknych opcji, ale nadal nie jesteś pewien, który z nich wybrać. Opcje wahają się od kamienia naturalnego do ceramiki do porcelany i cegły. Oto kilka rzeczy do rozważenia przed podjęciem ostatecznej decyzji. Mam nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci znaleźć odpowiednie płytki dla Twojego basenu zewnętrznego.

Kamień naturalny

Jeśli rozważasz wyłożenie basenu na zewnątrz płytkami, płytki z kamienia naturalnego są świetnym wyborem. Płytki z kamienia naturalnego będą ciepłe w dotyku, co czyni je idealnymi do wchodzenia po pływaniu. Będą one również pomóc ogrzać in-ground baseny, utrzymując Ciebie i Twoich gości z zamrażania! Istnieje wiele różnych opcji płytek kamiennych dla obszaru basenu, od wapienia do trawertynu. Oto kilka wskazówek, aby wybrać idealne płytki z kamienia naturalnego dla obszaru wokół basenu.

Ceramiczne

Jest wiele rzeczy do rozważenia przed wyborem płytek ceramicznych do basenu na zewnątrz. Płytki powinny być trwałe i odporne na poślizg. Powinny również mieć regulowaną temperaturę, ponieważ ten obszar będzie otrzymywał codzienne użytkowanie. Rozważ swój budżet i jak wiele użyć oczekujesz obszar basen dostać. W końcu nie chcesz, aby trzeba było go wkrótce wymienić. Oprócz czynnika trwałości, rodzaj materiału, którego używasz, powinien być również wygodny do pływania.

Porcelana

Jeśli chcesz trwałej, atrakcyjnej powierzchni, która jest odporna na plamy i zadrapania, rozważ wybór płytek porcelanowych do kafelkowania basenu na zewnątrz. Te płytki są również łatwe w utrzymaniu i nie plamią się jak inne powierzchnie, co pomoże Ci spędzić mniej czasu na czyszczeniu i naprawianiu. Płytki porcelanowe są również odporne na elementy, więc są idealne do stosowania w mroźnych klimatach. Oto jak wybrać płytki porcelanowe do obszaru basenu zewnętrznego.

Brick

Jeśli kochasz wygląd płytki ceglanej, powinieneś rozważyć użycie jej do basenu na zewnątrz. Ten rodzaj płytek jest popularny w basenach i jest świetnym sposobem na osiągnięcie eleganckiego układu i uderzających kolorów. Wzór cegły tworzy poczucie rzadkiej elegancji i piękna. Możesz wybrać kolor i styl, który jest odpowiedni dla Twojego basenu na zewnątrz, lub możesz po prostu użyć jednej płytki na ścianach i podłodze basenu. Płytki ceglane mogą stanowić doskonały wybór dla basenu na zewnątrz, jeśli idziesz do tematu antycznego wystroju. Należy rozważyć użycie tego samego koloru i stylu na innych elementach zewnętrznych.

Rubber

Jeśli rozważasz umieszczenie płytek gumowych na pokładzie basenu, jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć. Płytki te są nienasiąkliwe i pozwalają na przepływ wody przez ich szczeliny, więc są idealne do użytku przez cały rok. Są one również przyjazne dla środowiska, ponieważ są wykonane z recyklingu opon. Zapobiegają również poślizgom i są bezpieczne w użytkowaniu nawet po zamoczeniu. Będziesz chciał wybrać teksturowane płytki, jeśli masz dzieci, ponieważ mają one tendencję do poślizgu.

Mozaika

Istnieje wiele stylów płytek mozaikowych dostępnych do układania płytek na zewnątrz basenu. Mozaiki ceglane są idealne do obrzeży basenu lub stopnia. Firma Artistry in Mosaics specjalizuje się w mozaikach mrozoodpornych. Alternatywnie, można mieć niestandardowe mozaiki zaprojektowane dla każdego rodzaju basenu. Czy chcesz klasyczny wzór mozaiki lub coś zupełnie wyjątkowego, zawsze możesz zaufać Artistry in Mosaics, aby stworzyć idealny mural płytek dla Ciebie.

Travertine

While może być kuszony, aby użyć śliskiej, antypoślizgowej powierzchni do pokładu basenu, trawertyn jest również naturalnie porowaty. Chociaż będzie wchłaniać rozlane płyny i pomóc zapobiec gromadzeniu się pleśni, to jest dobry pomysł, aby użyć antypoślizgową powłokę na swoich płytek trawertynu. Jeśli używasz związek grouting, może być w stanie uszczelnić go z nano wielkości koralik.

Limestone

Jednym z najlepszych sposobów, aby dać na zewnątrz basenu wspaniały i luksusowy wygląd jest użycie płytek wapiennych. Ten kamień można znaleźć w różnych odcieniach i ma wyraźne skamieniałe wzory, co czyni go doskonałym wyborem dla obszarów zewnętrznych. Regularne zamiatanie i niewielka ilość środka do czyszczenia wapienia są wystarczające, aby utrzymać wapienną płytkę wyglądającą bez zarzutu. Ponieważ wapień jest jednym z bardziej miękkich kamieni naturalnych, powinien być trzymany z dala od ciężkich mebli i mocno obciążonych obszarów, ponieważ może łatwo złamać.

Polerowany kamień

Jeśli chodzi o luksusowy materiał wystroju domu, kamień naturalny jest popularnym wyborem. Kamienie naturalne od wieków kojarzone są z doskonałością i królewskością. Podczas gdy estetyczna atrakcyjność produkowanych materiałów jest często krótkotrwała, kamienie naturalne są długotrwałą opcją dla przestrzeni wewnętrznych i zewnętrznych. Oprócz trwałości, kamienie są również trwałe w kolorze, co czyni je doskonałym wyborem do wyświetlania zużytych efektów w domu. W niektórych częściach świata, kamień łupkowy jest również używany do pokrycia dachu. Ich właściwości odporne na ciepło sprawiają, że są również doskonałymi materiałami na blaty.

Dywan

Wybierając dywan na zewnątrz basenu, istnieją pewne cechy, których należy szukać. Dywan musi być odporny na wodę i blaknięcie, a także powinien być wykonany z wysokiej jakości włókien polipropylenowych. Wreszcie, powinna być miękka w dotyku i odporna na blaknięcie. Z tych powodów, wybór wykładziny zewnętrznej na pokład basenu jest dobrym wyborem. Aby uzyskać więcej informacji na temat wyboru odpowiedniej wykładziny, czytaj dalej!

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *