Ile kosztuje wyposażenie inteligentnego domu

Inteligentny dom opiera się na integracji technologii i rozbudowie istniejących systemów. Na przykład, inteligentny termostat może być używany do kontrolowania temperatury, blokowania i odblokowywania drzwi, a nawet zdalnego monitorowania postępów hydraulika. Dla właścicieli domów, którzy nie są pewni, ile kosztowałoby wyposażenie inteligentnego domu, oto kilka podstaw, które pomogą Ci zacząć. A dzięki odpowiedniej technologii, możesz mieszkać w inteligentnym domu w krótkim czasie.

Koszt budowy inteligentnego domu

Większość ludzi myśli o inteligentnych domach jako posiadających inteligentny głośnik lub hub, który może kontrolować kilka podstawowych rzeczy, takich jak zamek do drzwi i kamera bezpieczeństwa. Ale aby uczynić swój dom naprawdę inteligentnym, będziesz musiał uaktualnić wszystko, od żarówek do zamków do zmotoryzowanych rolet okiennych, co może zsumować się w ogromny wydatek. Na szczęście istnieje kilka sposobów, aby uczynić swój dom inteligentnym bez rozbijania banku. Poniżej wymieniono niektóre z różnych sposobów, w jakie można dodać funkcje inteligentnego domu do domu bez rozbijania banku.

Koszt budowy inteligentnego domu będzie zależał od wyboru komponentów. Będziesz potrzebował solidnej sieci domowej, co oznacza silne wifi w całym domu. To może uruchomić od 300 do 400 dolarów, w zależności od tego, jak zaawansowana sieć musi być. Możesz również kupić niedrogi system siatki lub router wifi za kilkaset dolarów, lub wydać tak mało jak 80 dolarów za gołe kości inteligentnego domu.

Dodanie inteligentnej technologii do domu pozwoli Ci użyć smartfona lub komputera do kontroli różnych aspektów domu. Na przykład, można kontrolować światła i muzykę z salonu, wyłączyć telewizor w sypialni i zobaczyć kamerę bezpieczeństwa z dowolnej lokalizacji. Ta technologia umożliwia oszczędzanie pieniędzy poprzez zmniejszenie rachunku za energię, a Ty będziesz mógł zaoszczędzić pieniądze, jednocześnie korzystając z zalet inteligentnej technologii.

Funkcje automatyki domowej mogą pomóc w monitorowaniu nieruchomości i zapewnić spokój ducha podczas Twojej nieobecności. Możesz również sprawdzić stan swojego domu za pomocą smartfona. Jednak automatyka domowa może być kosztowna. Oprócz kosztu sprzętu, istnieje również koszt instalacji. Niektóre produkty inteligentnego domu, takie jak Vivint, wymagają płacenia miesięcznego abonamentu. Koszt instalacji systemu to około 100-$200, przy czym komponenty kosztują od 50 do 400$ każdy.

W przypadku inteligentnych sypialni można zainwestować w inteligentne oświetlenie, alarmy i głośniki. Możesz również zainstalować inteligentne rolety i oświetlenie w swojej sypialni. W zależności od potrzeb, urządzenia te mogą kosztować od trzech do pięciu tysięcy dolarów. Możesz również uaktualnić swój dom do całkowicie inteligentnego domu, dodając inteligentne głośniki, rolety i inne. I nie zapominaj o kuchni! Będziesz zaskoczony inteligentnymi funkcjami, które pochodzą z tych systemów.

Koszt instalacji inteligentnego termostatu

Koszt instalacji inteligentnego termostatu zależy od marki, modelu i zaawansowania termostatu. Większość modeli zasilanych bateriami kosztuje od 250 do 500 dolarów i może być dostarczana z przedłużaczem zasilania. Jeśli nie, można go kupić za około 10 do 20 dolarów. Może być również konieczne, aby mieć stary termostat usunięte, aby zrobić miejsce dla nowego. Jednak modele zasilane bateryjnie są bardziej energooszczędne i nie wymagają okablowania.

Te termostaty pozwalają na dostosowanie pożądanych temperatur w locie, i mogą być zaprogramowane do zmiany na zasadzie algorytmu, aby dopasować się do harmonogramu. Możesz dostosować ustawienia temperatury dla każdego pokoju w domu, a nawet mogą być ustawione, aby dostosować temperaturę, gdy nie jesteś w domu. Ta funkcja może sprawić, że Twój dom będzie bardziej komfortowy, gdy będziesz w domu i zaoszczędzisz pieniądze na rachunku za energię. Możesz również ustawić termostat, aby działał na algorytmie, który automatycznie dostosowuje temperaturę, gdy nie jesteś w domu. Te urządzenia mogą zapewnić dużo spokoju, ale nie są dla każdego.

While inteligentne termostaty działają dobrze z większością systemów grzewczych, istnieją pewne czynniki, które należy rozważyć przed zakupem jednego. Niektóre inteligentne termostaty wymagają profesjonalnej instalacji, więc powinieneś upewnić się, że wybierzesz odpowiedni dla swojego domu. Poza tym zawsze najlepiej jest skonsultować się z profesjonalnym usługodawcą, aby upewnić się, że nowy inteligentny termostat jest kompatybilny z istniejącym systemem HVAC. Profesjonalne usługi instalacyjne mogą dodać kilkaset dolarów do całkowitego kosztu inteligentnego termostatu.

Smart termostaty mają pewne wady, w tym ich złożoność i trudność w programowaniu dla wielu użytkowników. Jeśli mieszkasz w domu wielorodzinnym, możesz mieć trudności z zaprogramowaniem wielu stref. Następnie ponownie, inteligentne termostaty nie zapamiętują prawidłowej temperatury, więc być może będziesz musiał dostosować je na co dzień. Ponadto instalacja inteligentnego termostatu w domu z wieloma systemami HVAC prawdopodobnie będzie kosztować cię kilkaset dolarów.

Koszt instalacji inteligentnego zamka

Mimo że mogłeś usłyszeć o kosztach instalacji inteligentnego zamka w nowym inteligentnym domu, musisz wziąć pod uwagę dodatkowe komponenty, których potrzebujesz. W zależności od tego, jaki typ inteligentnego zamka wybierzesz, będziesz musiał zainstalować połączenie Wi-Fi. Ponadto Twój inteligentny zamek musi być połączony z resztą systemu inteligentnego domu, co może wymagać dodatkowych komponentów, takich jak inteligentny hub.

Wiele osób decyduje się na samodzielną instalację, zwłaszcza jeśli obawiają się kosztów. Dlatego Amazon zapewnia usługi instalacyjne dla swoich inteligentnych zamków. Usługa ta obejmuje instalację, konfigurację programowania, tworzenie wirtualnych kluczy oraz modyfikacje drzwi. Nie zostaniesz jednak obciążony opłatą za konfigurację inteligentnego huba. Ta usługa jest dostępna tylko w niektórych obszarach. Możesz również zakupić urządzenie osobno i wykonać instalację samodzielnie. Ale jeśli nie czujesz się komfortowo wykonując tę pracę, możesz chcieć zatrudnić profesjonalistę.

Innym rozważaniem jest wyrównanie drzwi. Inteligentne deadbolty mogą działać prawidłowo tylko wtedy, gdy są idealnie dopasowane. Starsze domy mogą wymagać modyfikacji drzwi. Upewnij się, że sprawdzisz ze ślusarzem przed zakupem inteligentnego zamka. Niektóre z tych inteligentnych zamków działają na baterie ładowane energią słoneczną, unikając kosztów wymiany baterii. Najlepiej jest również rozejrzeć się po sklepach i obserwować reklamowane wyprzedaże. W końcu, inteligentne zamki mogą zwiększyć bezpieczeństwo domu i zaoszczędzić pieniądze w dłuższej perspektywie.

Inteligentna instalacja zamka może kosztować tak mało jak 150 do 400 dolarów. Jednak koszt profesjonalnej instalacji może być wyższy, a średni koszt waha się od 307 do 617 USD. Jeśli zdecydujesz się na DIY, możesz zaoszczędzić sobie kosztów, robiąc to samemu. Jeśli jednak nie czujesz się komfortowo wykonując tę pracę samodzielnie, możesz chcieć zatrudnić profesjonalistę. Jeśli nie jesteś pewny swoich umiejętności majsterkowania, możesz zatrudnić handymana do instalacji. Nadal będziesz musiał zapłacić za narzędzia i inny sprzęt.

Jak wspomniano, inteligentne zamki są częścią rewolucji inteligentnego domu. Mają zastąpić tradycyjne metody zamka i klucza, które są coraz bardziej przestarzałe. Oprócz wygody i zwiększonego bezpieczeństwa, mogą one również zachęcać do złych nawyków, takich jak pozostawianie kluczy w domu. Inteligentne zamki współpracują z WiFi i Bluetooth, pozwalając na wejście do domu bez klucza czy odcisku palca. Niektóre modele są nawet wyposażone w aplikacje na smartfony, dzięki czemu można zdalnie sterować inteligentnym zamkiem za pomocą smartfona.

Koszt instalacji inteligentnego telewizora

Możesz zastanawiać się nad kosztem instalacji inteligentnego telewizora w swoim inteligentnym domu. Ceny są bardzo zróżnicowane, od 150 do trzystu dolarów. Korzyści jest kilka: telewizor może działać jako zwykły telewizor i łączyć się z serwisami streamingowymi, takimi jak Netflix. Może również połączyć się z inteligentnym głośnikiem lub hubem, i można przesyłać muzykę lub filmy bezpośrednio z telewizora do głośnika. Możesz zdecydować się na montaż telewizora na ścianie, co może kosztować dodatkowe sto do trzystu dolarów.

Przed rozpoczęciem zakupów nowego inteligentnego telewizora należy rozważyć rozmiar. Chociaż rozmiary ekranu różnią się znacznie między producentami, najczęstsze rozmiary to czterdzieści dwa cale, pięćdziesiąt pięć cali i 55 cali. Po przekroczeniu tego punktu, cena zaczyna się wspinać. Osiemdziesięciocalowe i dziewięćdziesięciopięciocalowe inteligentne telewizory są dostępne na rynku ultra-high-end.

Rozmiar i rozdzielczość również wpływają na cenę. Z reguły większe telewizory są droższe, ale oferują lepszą jakość obrazu. Możesz też kupić mniejszy, który zmieścisz w swoim salonie. Aby uzyskać najbardziej komfortowe wrażenia z oglądania, kup smart TV, który jest większy niż reszta. Następnie możesz przejść do następnego kroku w swoim inteligentnym domu. W końcu zawsze możesz uaktualnić później.

Oprócz tych funkcji, inteligentne telewizory mają kilka innych korzyści. Niektóre z najnowszych modeli są wyposażone w popularnych asystentów głosowych. Asystenci ci pozwalają na wyszukiwanie informacji w telewizji na żywo. Inne funkcje obejmują pogodę, akcje i plotki o celebrytach. Inteligentny telewizor pozwoli Ci również zamówić pizzę, Ubera lub film na żądanie za pomocą prostego polecenia. Należy również sprawdzić zakres cenowy przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Koszty instalacji będą zależeć od liczby urządzeń i trudności instalacji. Jeśli zatrudnisz profesjonalistę, koszt wyniesie około 300 dolarów za podstawową konfigurację. Cena wzrośnie, jeśli trzeba będzie zainstalować duże urządzenie i okablować dom kablem ethernetowym. W przypadku inteligentnego domu na dużą skalę, koszt może wzrosnąć do 1000 dolarów. Proces instalacji będzie również czasochłonny.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *