Balustrady U-11a

balustrady u-11a

Na bezpieczeństwo uczestników ruchu wpływa wiele czynników. Jednym z nich jest zastosowanie specjalnych balustrad U – 11a. Produkty tego typu spełniają bardzo różne funkcje i bezpośrednio wpływają na bezpieczeństwo pieszych oraz kierujących. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na ich temat.

Jakie ma przeznaczenie balustrada U-11a?

Balustrada u 11 pozwala na skuteczne zabezpieczenie ruchu na drogach. Można je na przykład wykorzystać do zablokowania wyjazdu na chodniki, place, ścieżki rowerowe czy inne miejsca, w których pojawienie się samochodów mogłoby być zbyt niebezpieczne.

Za pomocą balustrad można też odseparować ruch pieszych od ruchu rowerowego czy samochodowego. Kolejnym zastosowaniem tego typu zabezpieczeń jest ochrona przed upadkiem z wysokości np. na różnych mostach, wiaduktach itd. Mają one są zadanie zapewnić należyte bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom ruchu znajdującym się co najmniej pół metra nad danym terenem.

Jak zbudowane są balustrady U-11?

Balustrady U-11a są dostępne w różnych wersjach kolorystycznych oraz odmiennach różniących się od siebie budową i wielkością. Jak wspomniano wcześniej zabezpieczenia tego typu stosuje się przede wszystkim w miejscach, w których ryzyko wystąpienia wypadku jest największe. 

Najmniejsza dopuszczalna wysokość balustrad U-11a wynosi 1,1 metra i ich przeznaczeniem jest miejsce przy chodnikach dla pieszych. Natomiast barierki znajdujące się przy ścieżkach rowerowych mają wysokość 1,2 metra. Najwyższe rodzaje barierek stosuje się przy drogach dla pieszych, które charakteryzują się szczególnym niebezpieczeństwem. 

Dużą zaletą tego typu balustrad są bardzo gęsto porozstawiane szczebelki. Dzięki temu nie ma obawy, że przedostaną się między nimi dzieci, zwierzęta czy jakieś niewielkie przedmioty. Jest to bardzo ważne, szczególnie gdy barierki mocowane są na większych wysokościach, z których upadek mógłby się skończyć mniej lub bardziej poważnym wypadkiem. 

Co jeszcze warto wiedzieć o balustradach U-11a?

Balustrady U-11a dostępne w ofercie firmy wyróżniają się doskonałą jakością. Materiałem, który użyto do ich wykonania są specjalne ocynkowane, stalowe rury, których ścianka na grubość około 2 mm, a także z pionowych szczeblinek. 

Warto zaznaczyć, że rury te są pomalowane metodą proszkową i wedle uznania możne wybrać dowolny kolor z palety. Jest to bez wątpienia duża zaleta.

Podczas montażu balustrad bariery szczeblinowe mocuje się w gruncie metodą betonowania lub przykręcając kołki do podłoża. Dzięki temu będą się one dobrze i solidnie trzymać w podłożu co bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo. 

Balustrady mostowe U-11a to świetne rozwiązanie, które zapewnia bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu. Możne je zamontować w bardzo różnych miejscach, szczególnie zaleca się na mostach czy wiaduktach, gdzie jest szczególnie niebezpiecznie. Jednak nic nie stoi na przeszkodzi, aby umieścić je także na innych drogach, aby np. odgrodzić od siebie pasy dla pieszych, rowerzystów oraz kierowców. Gwarantują one najwyższe bezpieczeństwo i komfort. Bariery szczeblinowe są wykonane z materiałów najwyższej jakości, dzięki czemu są w pełni odporne na uszkodzenie mechaniczne i przetrwają nawet bardzo duże obciążenia. Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *