Jakie ryby można hodować w stawie przed domem?

W stawie przed domem można hodować Koi, Gupiki, Mollies i Tilapie. Nie wymagają one indywidualnego karmienia i mogą żyć bez interakcji z człowiekiem. Musisz znać ich całkowitą wagę i wiedzieć, ile pokarmu kupić. Tilapia jest łatwa w utrzymaniu i jest stosunkowo mało wymagająca. Koi nie są zalecane jako ryby dla początkujących.

Tilapia

Wiele osób z powodzeniem hoduje tilapię w stawie przed domem. Ten rodzaj ryb rośnie szybko i może być zbierany w ciągu trzech do czterech miesięcy. Jeśli rozważasz rozpoczęcie własnej hodowli tilapii, oto kilka kroków, które pozwolą ci zacząć. Po pierwsze, będziesz chciał się upewnić, że Twój staw jest właściwie zarządzany. W końcu nie jest to tak trudne, jak się wydaje.

Pierwszym krokiem w hodowli tilapii w stawie przed domem jest znalezienie czystego, świeżego źródła wody. Podczas gdy miejskie źródła wody są często czyste i bezpieczne, jeśli nie wiesz, skąd pochodzi woda, będziesz chciał ją przefiltrować i zmiękczyć. Woda miejska powinna być wolna od wysokiego poziomu amoniaku, chloru i azotanów. Upewnij się również, że używasz odpowiedniego pojemnika do przechowywania wody. Nie używaj węży. Płynąca woda może uszkodzić ziemną strukturę stawu.

Koi

Aby uzyskać osobliwy i uroczy ogród, dodaj staw koi przed domem. Koi z pewnością pokochają wodę, więc zasiej trochę sałaty wodnej. Inne rośliny, które dobrze współpracują z koi to sałata wodna, pływająca rozeta liści oraz trójkolorowa kolorowa wierzba o białych i zielonych liściach i drobnych różowych kwiatach. Duża niebieska roślina darniowa lilia, półzielona z niebieskimi kwiatami kłosowymi, to kolejny dobry wybór.

Jeśli staw znajduje się w słonecznym, zacienionym obszarze, może być dobrym pomysłem dodanie podszewki do stawu koi. W gorętszym klimacie, koi będzie cierpieć z powodu parowania i może przyjść na powierzchnię, aby gasp dla powietrza. Może to mieć wpływ na zdrowie koi. Najlepszym sposobem na uniknięcie tych problemów jest dodanie systemu napowietrzania stawu i częste podmiany wody.

Mollies

Mollies są łatwe w hodowli i mogą łatwo rosnąć do wielkości ryb społecznych. Jednak należy pamiętać, że te ryby mogą odłożyć dużo odpadów i nie są najlepszymi zwierzętami domowymi. Jeśli jednak poświęcisz czas na wychowanie zdrowej grupy molinezji, zostaniesz nagrodzony zabawnym i interesującym zwierzęciem. Jeśli chcesz podnieść staw przed swoim domem, można znaleźć kilka wielkich źródeł żywności dla swoich mollies.

Mollies może rosnąć do około pięciu do sześciu cali długości. Typowo, te ryby będą grupować się w grupach czterech lub sześciu, ale odmiana sailfin może rosnąć większe. Oni będą pływać wokół jako grupa i zbadać akwarium. Jeśli chodzi o czas karmienia, mollies będzie oderwać się na mniejsze grupy, więc mogą one pozostać razem. Samiec Molly może próbować nękać samicę, co może powodować stres. Z tego powodu kluczowe jest utrzymanie dobrego stosunku samców i samic Mollies.

Guppy

Jeśli kiedykolwiek chciałeś gupika, ale wahałeś się zainwestować w jednego, ponieważ nie wiedziałeś, gdzie zacząć, istnieją sposoby, aby podnieść gupiki na zewnątrz. Podczas gdy można kupić staw i trzymać je wewnątrz, istnieje kilka innych sposobów, aby utrzymać gupiki w stawie na zewnątrz. Oto kilka wskazówek, które sprawią, że cały proces pójdzie gładko.

Pierwszym krokiem w wychowywaniu gupików jest założenie stawu. Można to zrobić w każdym sezonie, nawet w najzimniejszej porze roku, jeśli masz zainstalowany grzejnik. Nagły spadek temperatury wody w okresie zimowym może być dla gupików śmiertelny. Drastyczny spadek temperatury spowoduje u nich stres i spadek odporności. Trzymanie ich w domu nie jest zalecane, ponieważ temperatury zewnętrzne są surowe dla gupików.

Ryby dyniowate

Te ryby słoneczne mają piękne kolory i wzory. Są rodzime dla części Ameryki Północnej i Europy, ale stają się inwazyjne w wielu regionach. Pumpkinseeds dorastają do około 8 cali długości i żyją w małych szkołach. Ryby te są łatwe w pielęgnacji. Nie powinny być trzymane w brudnej wodzie. Ich siedlisko najlepiej nadaje się do stawu przed domem.

Męskie ryby dyniowate będą składać jaja w podłożu i strzec jaj przed drapieżnikami. Użyje swojego ogona, aby wachlować gruzem i chronić jaja przed drapieżnikami. Jaja wykluwają się po jednym do trzech lat, ale młode ryby będą pływać do traw wodnych, aby ukryć się przed drapieżnikami. Ryby Pumpkinseed żyją w naturze przez około sześć do ośmiu lat. Często są mylone z bluegillami, innym typem ryby słonecznej.

Plecostomous spp.

Plecostomous spp. to grupa ryb pochodzących z Ameryki Południowej, w tym Panamy i Kostaryki. Wiele z tych ryb żyje w szybko płynących strumieniach z kwaśną, czarną wodą. Inne zamieszkują spokojne, słonawe estuaria. Wspólna nazwa pochodzi od ich suckermouths, które przyczepiają się do drzew zanurzonych w wodzie. Ryby te są często mylone z byciem niewidocznymi lub niepozornymi.

Istnieje wiele gatunków Plecostomus, co utrudnia identyfikację. W rzeczywistości większość tych ryb jest sprzedawana z Brazylii i Peru. Mimo to w wielu publikacjach akwarystycznych z lat 60. i 70. można znaleźć zdjęcia rzeczywistych Plecostomusów. Jeśli szukasz tego gatunku w swoim akwarium, czytaj dalej. Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś! Jeśli nie jesteś pewien, jakiego gatunku szukasz, przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej o tym gatunku ryb.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *