Działka nad jeziorem? To świetny pomysł!

Działka nad jeziorem z linią brzegową, w dobrej lokalizacji daje możliwości zarobkowe. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się nieruchomości na Mazurach. Planując inwestycję warto sprawdzać ogłoszenia, bo najlepsze oferty błyskawicznie znikają z rynku.

Działka nad jeziorem warta zakupu

Działka położona nad jeziorem jest dobrą inwestycją, ze względu na atrakcyjną lokalizację. Zakup gruntu pozwala postawić całoroczny dom rodzinny, pensjonat czy stworzyć pole namiotowe. Przeznaczenie uzależnione jest od tego czy działka znajduje się w spokojnej okolicy oddalonej od jeziora lub blisko wody. Malownicze siedlisko położone w samym sercu Mazur, w urokliwym miejscu ma swoją wartość. Rekreacyjna działka nad jeziorem kosztuje od 100 do 150 zł/m2. 9. Za działkę rolną na Mazurach nad jeziorem Kownatki trzeba zapłacić 60 zł/m2.

Grunty z własną linią brzegową należą do najdroższych. Działki budowlane sprzedawane są również z zabudowaniami. Przykładowo, za kwotę 420 000 zł można nabyć dom piętrowy u podstawy – 70 m2 wraz z działką 10 ar nad jeziorem Krzywe. Wystawiona na sprzedaż działka, zlokalizowana jest 200 m od plaży, w okolicy 5 jezior i odległości – 8 km do Mrągowa. Można znaleźć również wiele innych ciekawych ofert w korzystnych cenach.

Działka rolna przekształcana w działkę budowlaną

Zakup działki budowlanej na Mazurach to dobry wybór, ze względu na malownicze tereny, otoczenie pięknych jezior, spokój i ciszę. Warto się tu osiedlić, by odpoczywać przez cały rok, a w sezonie wakacyjnym w pełni korzystać z plaży i kąpieli oraz sportów wodnych. Region jest chętnie odwiedzany przez turystów, więc można zainwestować w domki campingowe i wynajmować od wiosny do jesieni. Za położoną działkę blisko jeziora trzeba niekiedy więcej zapłacić, więc niektórzy inwestorzy decydują się na wybór tańszej nieruchomości rolnej.

Trzeba pamiętać, że tylko działka rolna z warunkami zabudowy pozwala na postawienie domu. Jest to działka uzbrojona, posiadająca dojazd drogą asfaltową. Warto też sprawdzić w Urzędzie Gminy czy teren nie jest zagrożony podtapianiem, kiedy wzrasta poziom wody. Niektóre nieruchomości mają opracowaną mapę ryzyka powodziowego.

Piękna działka – nieruchomość położona na Mazurach

Mazury słyną z pięknych i ekologicznych terenów, otoczonych jeziorami. Latem przyjeżdża tu rzesza turystów, dlatego warto zainwestować w działkę. Wielu Polaków się osiedla, uciekając od miejskiego zgiełku. Niezależnie od powodów zakupu ziemi, zawsze należy dokładnie sprawdzić grunt przeznaczony do sprzedaży. Nabywając działkę budowlaną warto wziąć pod uwagę powierzchnię, kształt i lokalizację gruntu.

Metraż 700-1000 m2 umożliwia postawienie wygodnego domu. Kolejną kwestią jest równy, płaski teren dający większe możliwości zabudowy. Działka z linią brzegową jest atrakcyjna, ale bywa narażona na powodzie od wód gruntowych. Wiedza o podtopieniach pozwala na zastosowanie zabezpieczeń przed zalewaniem.

Podsumowanie: działka budowlana nad jeziorem

Piękne tereny mazurskich jezior przyciągają turystów. Nic dziwnego, ekologia, bliskość wody, a przy tym spokój i cisza, zapewniają prawdziwy wypoczynek. Działki rekreacyjne i budowlane nad jeziorami, szczególnie na Mazurach są doskonałą inwestycją, choć kosztowną. Najdroższe są nieruchomości z linią brzegową, ponieważ dają większe możliwości zarobkowe. Można postawić pensjonat czy ustawić domki campingowe, by w sezonie uzyskiwać niemałe dochody. Planując zakup działki, warto przeglądać ogłoszenia, bo często trafiają się atrakcyjne oferty. Należy jednak sprawdzić nie tylko cenę, ale wielkość, kształt i lokalizację nieruchomości.

Artykuł sponsorowanyPodobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *